Ярмарок, івенти й ігри: на ВДНГ відбудеться фестиваль «Книжкова країна»

Ярмарок, івенти й ігри: на ВДНГ відбудеться фестиваль «Книжкова країна»

25–28 квітня ВДНГ разом з Українською асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів проведе фестиваль «Книжкова країна», що об’єднає найбільші українські видавництва, профільні компанії, авторів і літературних критиків, блогерів.

Гості фестивалю зможуть відвідати великий книжковий ярмарок, поспілкуватись із письменниками, взяти участь у майстер-класах, послухати дискусії експертів і лідерів думок, побачити улюблених зірок, цікаво й корисно провести час в освітній та ігровій зонах.

«Згідно з Концепцією розвитку ВДНГ, одне з головних завдань „Експоцентру“ — проводити культурно-просвітницьку діяльність. А наш ключовий клієнт — майбутній щасливий громадянин України. Ми віримо, що читання є вкрай важливим фактором для формування освіченої та успішної нації. І „Книжкова країна„ — місце, щоб зустріти однодумців і авторів, знайти наступну улюблену книгу та просто цікаво провести час разом із друзями й родиною», — підкреслює генеральний директор ВДНГ Євген Мушкін. 

У межах «Книжкової країни» в першому павільйоні й на головній площі ВДНГ відбудеться книжковий ярмарок, де буде представлена література близько 100 українських видавництв: це «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Видавництво Старого Лева», «КСД», «Наш Формат», «Віват», «Ранок» та багатьох інших. 

На фестивалі також створять Освітній простір — окремий майданчик з освітньою літературою та канцтоварами. Тут пропонуватимуть підручники й посібники від видавництв «Навчальна книга – Богдан», «Ранок», «Підручники і посібники», шкільне приладдя, матеріали для творчості й аксесуари для книголюбів. Крім того, у цій зоні проходитимуть майстер-класи та тренінги для дітей, батьків і вчителів. 

«„Книжкова країна“ — не просто літературний захід. Ми свідомо розробляємо програму так, щоб вона була цікава не лише затятим читачам, але й людям, які лише знайомляться зі світом літератури — і щоб щось цікаве для себе знайшли як дорослі, так і діти. Саме тому, тут, поруч із традиційними ярмарком і дискусіями, будуть простори для ігор, розважальні івенти й зустрічі із зірками, загалом — більш ніж 100 різноманітних подій», — зазначає керівниця фестивалю Людмила Фіть. 

Окремо на фестивалі працюватиме сцена з презентаціями та зустрічами з гостями, де відомі українські діячі проведуть публічні читання улюблених книжок, а автори представлять новинки. Крім того, на «Книжковій країні» створять простір для настільних ігор, де можна буде позмагатися в настолках від українських видавців Geekach, «Ігромаг», Kilogames. А для найменших гостей на спеціальному майданчику влаштують квести, тематичні ігри, а також спілкування з дитячими письменниками. 

«Книговидання – величезна галузь в економіці України, яка сьогодні формує культурну ідентичність українців та життєво важливі навички: критичне мислення, креативність тощо. Ми давно мріяли про великий сучасний майданчик для зустрічі всіх, для кого читання є стилем життя — і раді, що цим місцем стане ВДНГ», — коментує виконуючий обов’язки директора Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Ігор Степурін. 

У «Книжковій країні» також діятиме благодійний стенд, де можна буде передати книжки в Міжнародний центр підтримки жінок і дітей «Місто добра» та Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит».

«Книжкова країна» пройде 25–28 квітня на ВДНГ. Вхід — вільний. 

За оновленням програми слідкуйте в офіційних Facebook та Instagram фестивалю.